W dniach 26–27 czerwca 2017 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym odbędzie się konferencja „Antonina Domańska i historia” zorganizowana przez Pracownię Literatury dla Dzieci i Młodzieży IFP UP.

W dniach 23–25 czerwca 2017 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym odbędzie się III Międzynarodowa VIII Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Natura – Człowiek – Kultura”.

19 czerwca 2017 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył kolejny rok działalności.

Członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego Centrum Badań Edukacyjnych UP wzięli udział w konferencji „BalticSTE 2017” na Uniwersytecie Szawelskim na Litwie.

19 czerwca 2017 r. w Sali Senackiej Uniwersytetu Pedagogicznego odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie.

10 czerwca 2017 r. najmłodsi Studenci i ich opiekunowie zakończyli swoją tegoroczną naukową przygodę na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców.

23 października 2017 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Poznanie i działanie w edukacji dziecka”.

Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie przyznał Uniwersytetowi Pedagogicznemu tytuł „Przyjaciel UTW”.

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2017” Uniwersytet Pedagogiczny zajął pierwsze miejsce wśród uczelni pedagogicznych w Polsce.

Za nami VII Małopolski Dzień Uczenia się, w ramach którego Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego zaprosiło nauczycieli na bezpłatne warsztaty komputerowe.